Adámi Zsanett: a sokoldalú és önzetlen nagykövet

Az elsők között lett a Sharity nagykövete Adámi Zsanett, paralimpiai úszó, a Corvinus Egyetem végzős mesterszakos hallgatója, aki mindig is fontosnak tartotta, hogy lehetőségeihez mérten segítsen a rászorulókon. A nemes ügyek iránti vonzalom kialakulásában nagy szerepe lehetett annak, hogy mozgáskorlátozottsága miatt őt is gyakran támogatták a körülötte élők, így az átlagosnál általában érzékenyebben reagál a nehézségekkel küzdők problémáira. A jótékonysági akciókhoz való csatlakozással ugyanakkor a felé irányuló törődést is meg szeretné „hálálni”.

„A szüleim mindig arra tanítottak, hogy ha lehetőségem van rá, akkor egy percig se gondolkodjak a nélkülözők megsegítésén – idézi fel a Győztesek Egyesületének önkéntese otthonról hozott indíttatását, amely azóta is a szeme előtt lebeg. – Adni jó, és ezt nem csupán az ünnepek miatt mondom, hanem a hétköznapokban is komolyan így gondolom. Karácsonykor is pontosan ezért várom mindig hatalmas izgalommal, hogy a szeretteim hogyan fogadják az ajándékaimat. A csomagok bontogatásakor is inkább az ő reakciójukra figyelek, mint arra, hogy én mit kaptam. Úgy gondolom, nem vagyok egyedül ezzel a szemlélettel, ezért nagyon fontosnak tartom, az adományozási rendszer magyarországi megerősítését. Szerintem sokkal többen segítenének embertársaikon, ha tudnák, hogyan is fogjanak hozzá. A Sharity ötlete azért volt számomra nagyon vonzó, mert éppen ehhez a vitathatatlan szándékhoz ad lehetőségeket, ráadásul olyanokat is, amelyhez még pénzre sincs szükség.”

Zsanett a Győztesek Egyesülete révén került kapcsolatba a Sharity ötletgazdájával és megvalósítójával, Bujdosó Arnolddal. S mivel a nemes ügyek, így az átlátható és tiszta adományozás mindig is fontos volt számára, egy percig sem gondolkozott a csatlakozáson. A paralimpikon így vált az induló csapat egyik fontos tagjává, aki személyesen kereste meg az applikációban szereplő szervezeteket. A rajtban így neki is óriási szerep jutott. Kiemelni azonban egyetlen erősségét sem szeretné az applikációnak, számára a Sharity úgy kerek egész, ahogy az mára kialakult. A szervezetek felkeresésével járó munkát éppúgy szerette, mint a közösségi médiafelületek kezelését, újabban pedig a nagyköveti szerepkört is.

„Az állatokkal foglalkozó szervezeteket szeretném a jövőben képviselni, mégpedig azért, mert nekem is van egy Molly nevű kiskutyám. Mindig is érdekelt ez a téma, ám amióta ő is az életem részét képezi, még mélyebben kötődöm négylábú barátainkhoz. Ez a szeretet pedig azt is jelenti, hogy a problémáik megoldásában is aktívan részt kívánok venni. Korábban nem volt lehetőségem arra, hogy hasonló jótékonysági projektben vehessek részt, ezért ez most igazi kihívás a számomra. De a szó legjobb, legnemesebb értelmében. Hasonló izgalommal várom az applikáció népszerűsítése során adódó feladatokat, mint ahogy a karácsonyfa árnyékában ajándékaikat bontogató szeretteim arcát fürkészem örömteli reakcióik reményében” – beszél saját szerepéről, valamint a jótékonyság fontosságáról a tokiói paralimpia hátúszó döntőse, Adámi Zsanett, aki a Sharity révén újabb lehetőséget talált arra, hogy páratlan kitartását és önzetlenségét kamatoztathassa. Nem saját, hanem mások érdekében!

Oszd meg a cikket