Concert Europe: a kultúra mindenkié!

A Concert Europe felajánlásának köszönhetően, harminc rászoruló gyermek tekintheti majd meg „Az ókori görögök” elnevezésű kiállítást az Etele Plaza harmadik emeletén. A Sharity-vel indított közös kampány keretében november 26-ig lehet szavazni a legszimpatikusabb civil szervezetre, amelynek támogatottjai személyesen is elmerülhetnek az ókori mitológia varázslatos világában.

A különleges tárlatot Budapestre hozó művészeti iroda nem titkolt célja kapcsolatot teremteni a különböző országok és kultúrák között. A Concert Europe kezdetben a tánc, a komoly- és könnyűzene kiválóságainak előadásait szervezte, ám a koronavírus-járvány őket is a tevékenységi körük bővítésére kényszerítette.

Amikor nem lehetett koncerteket szervezni, akkor a kiállítások jelentették az alternatívát, hiszen azokon be lehetett tartatni a másfél méteres távolsági szabályt – idézte fel honlapunk számára a sikeres magyar cég életében nagy változást hozó 2020-ast Tóth Gergely, a Concert Europe művészeti vezetője. – Így kerültek fel a különböző minőségi tárlatok a mi palettánkra is, s maradtak a helyzet rendeződését követően is, hiszen addigra ezek szervezéséért már külön részleg felelt. Pillanatnyilag négy országban, Szlovákiában, Görögországban, Horvátországban és Magyarországon, egy-egy kiállítással vagyunk jelen. Kontinensszerte mi „utaztatjuk”, a Body Worlds, a World of Robots, valamint Az ókori görögök gyűjteményét. Ezek mind igen népszerűek, látványosak és a nagy közönség számára is elérhetőek. Utóbbi különösen a jelenlegi gazdasági helyzetben fontos, hiszen egy többgyermekes család is meg tudja fizetni a belépőjegyek árát. Ugyanezt egy világsztárokat színpadra állító csúcskoncert esetében már nem mindig lehet elmondani.

Tóth Gergely szerint a koronavírus-járványt követően a zene és a tánc világa is visszatért a normális kerékvágásba. Sőt, a 2020. és 2022. közötti kihagyást szinte mindenki most szeretné bepótolni. Éppen ezért világszerte egymást érik a jobbnál jobb produkciók, amelyeknek szervezői a nézők kegyeiért kénytelenek versenyezni. Ezt a pillanatnyilag felfokozott állapotot egy természetes letisztulás követ majd a szektorban, amelyre a kiállítások esetében a folyamatos, és kiegyensúlyozott kínálat miatt nem kerül sor. 

− A történelmi témájú tárlatoknak is megvannak az állandó „szupersztárjai, mint amilyen Tutanhamon, vagy a kínai cseréphadsereg, s kicsit érthetetlen volt, miért nincs Görögországról, amely Európa, s ezáltal a világ egyik kulturális bölcsője – tért át Tóth Gergely, az Etele Plazában megnyílt kiállítás létrejöttének körülményeire. – Szerencsére a görög kulturális szakemberek is megérezték ezt a hiányt és egy fantasztikus anyagot állítottak össze, amelynek európai bemutatására mi nyertük meg a jogot. Ennek köszönhető, hogy az anyaországon kívüli premierre is Budapesten kerülhet sor. S bár mi mindig a minőséget tartjuk a legfontosabb értékmérőnek, ez a kiállítás még a mi elvárásainkat is túlszárnyalja. Két teremben, közel ezerkétszáz négyzetméteren, a modern kor valamennyi vívmányát, így a mesterséges intelligenciát is segítségül hívva mutatja be a csodálatos korszak mindennapjait, művészetét, tudományos és politikai életét. Az interaktív lehetőségekkel az autentikus, hagyományos megfogalmazási módok is jól megférnek, egy trójai faló és egy eredeti csatahajó képében. Utóbbi tizenkét napon át épült, s egy munkatárs kizárólag a négy és fél méter hosszú vízijármű darabjainak pontos összeállítására koncentrált. Úgy gondolom, az iskoláskorúak számára egyenesen kötelező a kiállítás megtekintése, hiszen a kötelező tananyag könnyebb elsajátítását és annak elmélyülését segíti elő.

A Concert Europe és a Sharity együttműködése kapcsán Tóth Gergely úgy fogalmazott, cégük életében korábban is fontos helyet foglalt el a jótékonyság. Munkájuk során mindig is figyeltek arra, hogy néhány jegyet csökkentett áron, vagy éppen ingyen bocsássanak azok rendelkezésére, akik saját erőből nem jutnának el ezekre a fontos kulturális eseményekre. Az adományozást a társadalmi felelősségvállalás egyik fontos pillérének tartják, ezért „Az ókori görögök” kiállítás esetében a szokásosnál is nagyobb arányú támogatás mellett döntöttek. A szavazók által kiválasztott civil szervezetet ugyanis nemcsak a harminc belépőjegy árával, de a csoport teljes utaztatási költségének fedezésével is segíteni kívánják. A Cocert Europe tehát valóban komolyan gondolja jelmondatát, miszerint a kultúra mindenkié!

Fotók: Concert Europe

Oszd meg a cikket

Képzeld el, hogy egyetlen este alatt több millió forint gyűlik össze egy jó ügy érdekében – mindez úgy, hogy az adományozás szórakoztató és izgalmas élmény is egyben! Pontosan ez történt a JVSZ Companies for the Future Award 2025 Gálán, ahol hatalmas sikert aratott a Sharity első digitális tombolája.

De ez még csak a kezdet…

Mi az a digitális tombola, és hogyan működik?

A digitális tombola egy modern, automatizált jótékonysági sorsolás, amely teljesen online zajlik. Nincs szükség papíralapú jegyekre, manuális sorsolásra vagy készpénzes fizetésre – minden kényelmesen, átláthatóan és gyorsan lebonyolítható egy platformon belül.

A résztvevők tombolajegyeket vásárolhatnak online, a rendszer pedig automatikusan kisorsolja a nyerteseket. A befolyt összeg közvetlenül a támogatott civil szervezethez kerül, biztosítva, hogy a lehető legnagyobb hatást érje el.

A hagyományos tombolákkal ellentétben itt minden digitalizált, így:

  • A résztvevők online vásárolhatták meg tombolajegyeiket – gyorsan, kényelmesen.
  • A sorsolás digitálisan történt, így mindenki valós időben követhette az eseményt.
  • Az összegyűlt pénz közvetlenül egy civil szervezethez került, biztosítva a teljes körű átláthatóságot.

Az eredmény? Közel 2 millió forintnyi támogatás, amely a Völgyzugolyház Alapítvány munkáját segíti – így 7 halmozottan sérült gyermek egy teljes hónapon át megkapja a szükséges fejlesztéseket, ellátást és oktatást.

De nemcsak az összeg volt a lényeg, hanem az érzés is, amit a gála résztvevői átéltek.

„Láttam az alapítvány képviselőinek szemében az örömöt, amikor megtudták, mekkora segítséget kapnak. Ez a tombola nemcsak egy játék volt, hanem valódi lehetőség arra, hogy megváltoztassuk ezeknek a gyerekeknek az életét” – osztotta meg egy résztvevő.

A Sharity digitális tombolája nemcsak egy új technológiai megoldás, hanem egy eszköz arra, hogy valódi hatást érjünk el. Egy esemény, amely megmutatta, hogy az innováció és a közösségi összefogás együtt milyen elképesztő eredményeket hozhat.

Egy új lehetőség a te civil szervezetednek is

A digitális tombola nemcsak a rendezvényeket teszi emlékezetessé – civil szervezetként bármikor használhatod, hogy támogatókat mozgósíts.

Mit jelent ez neked?

  • Saját tombolát indíthatsz akár online vagy bármilyen eseményen.
  • Kreatív felajánlásokat gyűjthetsz támogatói ajándékként.
  • Időt takaríthatsz meg, mert nincs szükség manuális sorsolásra vagy papíralapú jegyek kezelésére.

A Sharity segít automatizálni és egyszerűsíteni az adománygyűjtést – így több időt fordíthatsz arra, ami igazán számít: az ügyedre!

Most rajtad a sor

Ha már régóta keresed azt a könnyen kezelhető és innovatív megoldást, amellyel egyszerre aktivizálhatod a közösségedet, miközben bevételt is generálsz, a Sharity digitális tombolája neked való!

Ne hagyd ki ezt a lehetőséget! Indítsd el a saját tomboládat még ma, és tedd még sikeresebbé a szervezeted adománygyűjtését!

Tudj meg többet itt: 

Sharity digitális tombola