ESG Elvárások és a Sharity használatának előnyei

A Sharity az új ESG jogszabályi előírásoknak való megfeleléshez ad segítő kezet a nagyvállalatok és beszállítóik részére. Az EU új CS3D irányelve szigorúbb jelentési kötelezettségeket ír elő, amelyek teljesítése kulcsfontosságú a versenyképesség megőrzése érdekében. A magyarországi ESG-törvény a jelentési kötelezettségeket nem csak a nagyvállalatokra, hanem azok közvetlen szállítóira is kiterjeszti, így a teljes értékláncot át kell világítani, és azonosítani kell a kockázatokat. Forrás: Molnár Csaba Gábor, a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) ESG Igazgatóság vezetője Cégek sorsa múlhat azon, amiben úttörő Magyarország – Economx.hu

Szabályozási követelmények

A vállalatoknak át kell világítaniuk a teljes értékláncot, hogy beazonosítsák a kockázatokat, és megszüntessék azokat. Amennyiben egy cég kockázatot azonosít egy értékláncban lévő szereplőnél és nem tesz lépéseket annak megszüntetésére, akár a globális árbevétel 5%-áig terjedő bírságot is kaphat, valamint polgárjogi felelősséget is viselhet a menedzsment. Ez a szabályozás tehát arra kényszeríti a vállalatokat, hogy ne csak az árat, a minőséget és a szállítási határidőt vegyék figyelembe a beszállító kiválasztásánál, hanem az ESG jelentésére gyakorolt hatását is.

A magyarországi törvény ugyan csak a közvetlen beszállítók vizsgálatára kötelezi a vállalatokat, de ez is több tízezer céget érinthet mind belföldön, mind nemzetközi szinten. 

Az ESG tehát versenyképességi kérdéssé vált egész Európában. 

Hogyan segít a Sharity?

A Sharity egy digitális technológiai platform, amely mérhető módon köti össze a vállalati társadalmi felelősségvállalást (CSR) a kommunikációs, hirdetési és marketing tevékenységekkel, valamint az értékesítési és piackutatási folyamatokkal, melynek eredményeképpen adatokkal járul hozzá az ESG jelentéshez. Ezáltal a vállalatok pontosan nyomon követhetik, hogy a társadalmi vagy környezeti fenntarthatósági célokra fordított pénzük (jótékonyság) milyen pozitív hatást ér el az érintett civil szervezetek támogatása, munkája révén.

A folyamat a következőképpen működik:

  1. Adomány és kommunikáció meghatározása: A vállalatok kiválasztják, mekkora összeget kívánnak jótékonysággal összekötött kommunikációra fordítani, és megjelölik a preferált területeket (például környezetvédelem, oktatás, hátrányos helyzetűek segítése).
  2. Sharity használata: A vállalatok a Sharity platformját, vagy azon kívül a mérési technológiáját használják a kommunikációjuk során.
  3. Fogyasztói értesülés: A fogyasztók értesülnek arról, hogy az adott kommunikáció (például reklám, banner) adományt tartalmaz, mivel ezek megfelelő, erre utaló jelöléssel vannak ellátve, amit a nagyköveteink is segítenek a köztudatba hozni.
  4. Fogyasztói részvétel: Ha a fogyasztók pl. megnézik a reklámot, rákattintanak a hirdetésre vagy válaszolnak egy piackutatási kérdésre, lehetőségük nyílik arra, hogy eldöntsék, mely civil szervezet kapja a vállalat adományát. Ez lehet akár egy helyi kis alapítvány is, ha megfelel a Sharity átláthatósági szabályainak. Minden aktivitást mérünk a Sharity technológiájával és rögzítjük az analitikai rendszerünkben.
  5. Fogyasztói vásárlás: A Sharity felhasználók kedvezményesen vásárolhatnak partnereinknél (online / offline egyaránt) és egyben automatikusan begyűjtik a jótékonysági árrést. A tranzakciókat szintén rögzítjük anonim és GDPR barát módon.  
  6. Fogyasztói visszajelzés: A felhasználók a reklám megtekintés és vásárlás után push üzenetben felkérve értékelhetik mindkettőt.
  7. Eredmények nyomon követése: A civil szervezetek kötelesek beszámolni az elért eredményekről és az elköltött adományokról a Sharity platformon keresztül.
  8. Jelentések készítése: A Sharity összegzi az adatokat, és jelentést készít, amely a vállalat ESG jelentésében szereplő negatív hatásokkal szembeállítható pozitív hatásként jelenik meg. Ezáltal javul a vállalat versenyképessége.

A fogyasztók aktivitását minden esetben a pénz ráfordítása nélküli adományozás, valamint nyereményjátékok és kuponok motiválják.

Összefoglalva, a Sharity lehetőséget biztosít a vállalatok számára, hogy hatékonyan és átláthatóan támogassák a társadalmi és környezeti fenntarthatósági célokat (jótékonyság), miközben a fogyasztókat is bevonják a folyamatba, egyúttal javíthatnak a versenyképességükön. Mindebben a Sharity Big 4 tanácsadó szakértő partnerei nyújtanak szakmai segítséget. 

Miért érdemes tehát befektetni a Sharity-be?

  1. Piaci méret: Az ESG jelentési kötelezettségek több tízezer magyar vállalatot érintenek, beleértve a beszállítókat is, ami hatalmas piaci lehetőséget jelent a Sharity számára.
  2. Innovatív megközelítés: A Sharity egyedülálló módon kombinálja a társadalmi felelősségvállalást és a marketinget, ami erős piaci pozíciót biztosít a cégeknek.
  3. Pozitív hatásmérés: A platform által nyújtott adatvezérelt hatásmérés segíti a vállalatokat az ESG jelentések elkészítésében, biztosítva a jogszabályi megfelelést.
  4. Növekvő piaci igény: Az ESG elvárások növekedésével egyre több vállalat keres megoldásokat, amelyekkel javíthatják jelentési gyakorlatukat és pozitív társadalmi hatásukat.
  5. Fogyasztói elköteleződés: A fenntarthatósági-jótékonysági kampányok révén a vállalatok növelhetik márkahűségüket és közösségi támogatottságukat, ami hosszú távú üzleti előnyöket jelent.

A Sharity-be való befektetés tehát nemcsak pénzügyi szempontból ígéretes, hanem hozzájárul a fenntartható és felelős üzleti gyakorlatok elterjedéséhez is. 

Ha úgy érzed Te is befektetnél egy fenntarthatóbb üzleti kommunikációt biztosító technológiába, akkor regisztrálj a Tőkeportálon!

Az OXO Technologies már döntött, Te se maradj le!

Oszd meg a cikket