Híresség infó: Fucsovics Márton

Fucsovics Mártonról sokan tudják, hogy nagyon szereti az állatokat, hiszen gyakran posztol a közösségi médiában két saját kutyusáról. Azt azonban már sokkal kevesebben, hogy előszeretettel adakozik állatmenhelyek javára.

„Szeretek segíteni a rászorulókon, de ezt nem szoktam túl nagy dobra verni – mondta el az ATP 38. helyén rangsorolt magyar teniszező tavaly évvégén a Győri Állatmenhely telepén, ahová nem kevesebb mint 200 kilogramm kutyatáppal érkezett. – Tudom, hogy példakép vagyok, s így másokat is rá tudnék venni az adakozásra, mégsem szeretek erről beszélni. Számomra a segítségnyújtás a fontos, ettől érzem magam jól. Mivel a kutyák a gyengéim, sok menhelyt támogatok. De többnyire csak csendben, a háttérből segítem őket. Bevallom őszintén, hogy sok esetben ez úgy történik, hogy az otthonomban, a kanapén ülve olvasgatom a híreket, meglátok egy jó ügyet és már utalok is a számlájukra. Később persze kiderül, hogy Fucsovics Mártontól jött az adomány, de ennek akkor már nincs túl nagy jelentősége. Nagyon örülök annak, hogy sikeres sportkarrieremnek köszönhetően ma már lehetőségem nyílik arra, hogy akit szeretnék, azt támogathassam. Jó érzés jót tenni olyanokkal, akiknek sokkal szűkösebbek a lehetőségeik.”

2020. decemberének első napjaiban Tennis Masters Győr néven rendeztek meghívásos férfi tornát, amelyen a hazai mezőny legjobbjai, így Fucsovics Márton is részt vett. Topjátékosunk nagy örömmel fogadta a főszervező Somogyi Zsolt ötletét, hogy a péntek délutáni első közös gyakorlást megelőzően kitérőt tegyenek a Győri Állatmenhely felé. A telepet működtető alapítvány kuratóriumi tagja, Nagy Péter fogadta a bőkezű adományt, amely több napra volt elegendő a 150-160 kutyának, valamint 60 macskának otthont adó menhely lakói számára. Az 1992-től egyesületként, majd 1994-től alapítványi formában működő civil szervezet a megyében az egyik legnépszerűbb, a helyi statisztikák szerint rendszeresen vezeti az 1%-os felajánlást kapók listáját.

„Átláthatóan, hosszú évek óta működünk, kezdetben szinte teljesen csak az alapítók munkájára és támogatására számíthattunk. A kitartó és átlátható munkának köszönhetően mára tíz alkalmazottunk van és számtalan támogatónk, akik a héten háromszor, a hétvégén pedig minden nap jönnek sétáltatni. Mivel minden kutyusra sor kerül, van, akire többször is egy nap, elképzelhető azon győriek nagy száma, akik rendszeresen besegítenek” – mutatta be Fucsovics Mártonnak a Győri Állatmenhely tevékenységét Nagy Péter, majd a híres sportolót végig kísérte a telep egy részén is. A magányos négylábúak nagy örömmel fogadták a látogatót, különösen azért, mert rögtön érezték rajta, hogy kutyabaráttal van dolguk. Marci, ha tehette volna, valamennyiüket örökbe fogadja, de mivel ezt nem tehette, fülükbe súgta, hogy hamarosan nekik is lesz szerető gazdájuk. Ehhez persze sok-sok olyan híres sportolóra lenne szükség, mint amilyen Fucsovics Márton.

Oszd meg a cikket

Képzeld el, hogy egyetlen este alatt több millió forint gyűlik össze egy jó ügy érdekében – mindez úgy, hogy az adományozás szórakoztató és izgalmas élmény is egyben! Pontosan ez történt a JVSZ Companies for the Future Award 2025 Gálán, ahol hatalmas sikert aratott a Sharity első digitális tombolája.

De ez még csak a kezdet…

Mi az a digitális tombola, és hogyan működik?

A digitális tombola egy modern, automatizált jótékonysági sorsolás, amely teljesen online zajlik. Nincs szükség papíralapú jegyekre, manuális sorsolásra vagy készpénzes fizetésre – minden kényelmesen, átláthatóan és gyorsan lebonyolítható egy platformon belül.

A résztvevők tombolajegyeket vásárolhatnak online, a rendszer pedig automatikusan kisorsolja a nyerteseket. A befolyt összeg közvetlenül a támogatott civil szervezethez kerül, biztosítva, hogy a lehető legnagyobb hatást érje el.

A hagyományos tombolákkal ellentétben itt minden digitalizált, így:

  • A résztvevők online vásárolhatták meg tombolajegyeiket – gyorsan, kényelmesen.
  • A sorsolás digitálisan történt, így mindenki valós időben követhette az eseményt.
  • Az összegyűlt pénz közvetlenül egy civil szervezethez került, biztosítva a teljes körű átláthatóságot.

Az eredmény? Közel 2 millió forintnyi támogatás, amely a Völgyzugolyház Alapítvány munkáját segíti – így 7 halmozottan sérült gyermek egy teljes hónapon át megkapja a szükséges fejlesztéseket, ellátást és oktatást.

De nemcsak az összeg volt a lényeg, hanem az érzés is, amit a gála résztvevői átéltek.

„Láttam az alapítvány képviselőinek szemében az örömöt, amikor megtudták, mekkora segítséget kapnak. Ez a tombola nemcsak egy játék volt, hanem valódi lehetőség arra, hogy megváltoztassuk ezeknek a gyerekeknek az életét” – osztotta meg egy résztvevő.

A Sharity digitális tombolája nemcsak egy új technológiai megoldás, hanem egy eszköz arra, hogy valódi hatást érjünk el. Egy esemény, amely megmutatta, hogy az innováció és a közösségi összefogás együtt milyen elképesztő eredményeket hozhat.

Egy új lehetőség a te civil szervezetednek is

A digitális tombola nemcsak a rendezvényeket teszi emlékezetessé – civil szervezetként bármikor használhatod, hogy támogatókat mozgósíts.

Mit jelent ez neked?

  • Saját tombolát indíthatsz akár online vagy bármilyen eseményen.
  • Kreatív felajánlásokat gyűjthetsz támogatói ajándékként.
  • Időt takaríthatsz meg, mert nincs szükség manuális sorsolásra vagy papíralapú jegyek kezelésére.

A Sharity segít automatizálni és egyszerűsíteni az adománygyűjtést – így több időt fordíthatsz arra, ami igazán számít: az ügyedre!

Most rajtad a sor

Ha már régóta keresed azt a könnyen kezelhető és innovatív megoldást, amellyel egyszerre aktivizálhatod a közösségedet, miközben bevételt is generálsz, a Sharity digitális tombolája neked való!

Ne hagyd ki ezt a lehetőséget! Indítsd el a saját tomboládat még ma, és tedd még sikeresebbé a szervezeted adománygyűjtését!

Tudj meg többet itt: 

Sharity digitális tombola