Híresség sztori: PINK

Több mint öt éve fogadta el a UNICEF jószolgálati nagyköveti felkérését a háromszoros Grammy-díjas énekes, színész, dalszerző, táncos és lemezproducer Alecia Beth Moore, ismertebb nevén, Pink. A 41 éves amerikai sztár pontosan két évtizede, vagyis 2001-ben lépett a világ könnyűzenei élvonalába, amikor a Christina Aguilera, Mya és Lil’Kim társaságában felénekelt Lady Marmalade című dalért megkapta első Grammy-díját. Azóta több mint 150 millió lemezt adott el világszerte, s ezzel a földkerekség egyik legkeresettebb zenei előadója.

Pink azonban igazi karakter is. Nemcsak éneklési stílusa, de a mindennapokban általa bátran képviselt ügyek miatt is. Nagy állatvédő, ezért gyakran részt vesz a PETA által szervezett kampányokban, ilyen volt például a KFC, vagy az ausztrál gyapjúiparág elleni fellépése. Emellett szóvivője az LMBT közösség jogainak, s így az azonos neműek házasságát is nyíltan támogatja. Ám a leginkább mégiscsak az adományozás és a jótékonysági akciókban való részvétel áll a legközelebb a szívéhez. A UNICEF mellett az RSPCA ausztráliai nagykövete is. Utóbbi a világ legrégebbi állatvédő szervezete, amelyet még 1824-ben alapított a brit királyi család. Jelenlegi legfőbb patrónusa, maga II. Erzsébet királynő. Ebbéli szerepkörében Pink 250 ezer dollárral támogatta 2009-ben a Vöröskeresztet az ausztráliai erdőtüzeket követő újjáépítésben, 2020 elején pedig már 500 ezer dollárt adott hasonló célra.

A UNICEF felkérését az akkor négyesztendős Willow Sage édesanyjaként vállalta el, egy évvel később 2016 végén pedig Jameson nevű fiának adott életet.

„Anyaként borzalmas számomra a tudat, hogy vannak gyermekek, akik azért szenvednek, mert nem jutnak elegendő és életkoruknak megfelelő táplálékhoz. Pedig mindannyiuknak joguk lenne ahhoz, hogy egészséges és erős felnőttek váljanak belőlük, később pedig így képességeiket maximálisan kiaknázhassák. A UNICEF jószolgálati nagyköveteként valamennyi rendelkezésemre álló platformot arra használom, hogy segítsek a globális alultápláltság felszámolásában, amely világszerte nem kevesebb, mint 159 millió gyermeket érint” – mondta Pink a nagyköveti tisztség elfogadásakor, s ígéretét betartva a mai napig világszerte a UNICEF életmentő egészségügyi és táplálkozási programjait népszerűsíti. Ezen túlmenően a szervezet a UNICEF Kid Power missziójának nemzeti szóvivőjeként is tevékenykedik, amely a gyermekek életének megmentésébe családok tömegeit vonja be.

Pink emellett a Ronald McDonald”s Ház, a Kívánj valamit alapítvány, az autisták és családjuk számára életmodellt kínáló Autism Speaks, az emberi jogokért küzdő Human Rights Campaign, valamint az éhező gyermekeket megsegítő No Kid Hungry aktivistája is.

2020-ban Pink és kisfia egyaránt átesett a koronavírus megbetegedésen, s miután teljesen felépültek 500 ezer dollárt adományozott egy philadelphiai egyetemi kórháznak, amelynek kardiológiai osztályán 18 éven keresztül dolgozott az édesanyja ápolónőként. Hasonló összeggel járult hozzá a Los Angeles városának COVID-19 krízis alapjához is.

Foto credit:UNICEF

Oszd meg a cikket

Képzeld el, hogy egyetlen este alatt több millió forint gyűlik össze egy jó ügy érdekében – mindez úgy, hogy az adományozás szórakoztató és izgalmas élmény is egyben! Pontosan ez történt a JVSZ Companies for the Future Award 2025 Gálán, ahol hatalmas sikert aratott a Sharity első digitális tombolája.

De ez még csak a kezdet…

Mi az a digitális tombola, és hogyan működik?

A digitális tombola egy modern, automatizált jótékonysági sorsolás, amely teljesen online zajlik. Nincs szükség papíralapú jegyekre, manuális sorsolásra vagy készpénzes fizetésre – minden kényelmesen, átláthatóan és gyorsan lebonyolítható egy platformon belül.

A résztvevők tombolajegyeket vásárolhatnak online, a rendszer pedig automatikusan kisorsolja a nyerteseket. A befolyt összeg közvetlenül a támogatott civil szervezethez kerül, biztosítva, hogy a lehető legnagyobb hatást érje el.

A hagyományos tombolákkal ellentétben itt minden digitalizált, így:

  • A résztvevők online vásárolhatták meg tombolajegyeiket – gyorsan, kényelmesen.
  • A sorsolás digitálisan történt, így mindenki valós időben követhette az eseményt.
  • Az összegyűlt pénz közvetlenül egy civil szervezethez került, biztosítva a teljes körű átláthatóságot.

Az eredmény? Közel 2 millió forintnyi támogatás, amely a Völgyzugolyház Alapítvány munkáját segíti – így 7 halmozottan sérült gyermek egy teljes hónapon át megkapja a szükséges fejlesztéseket, ellátást és oktatást.

De nemcsak az összeg volt a lényeg, hanem az érzés is, amit a gála résztvevői átéltek.

„Láttam az alapítvány képviselőinek szemében az örömöt, amikor megtudták, mekkora segítséget kapnak. Ez a tombola nemcsak egy játék volt, hanem valódi lehetőség arra, hogy megváltoztassuk ezeknek a gyerekeknek az életét” – osztotta meg egy résztvevő.

A Sharity digitális tombolája nemcsak egy új technológiai megoldás, hanem egy eszköz arra, hogy valódi hatást érjünk el. Egy esemény, amely megmutatta, hogy az innováció és a közösségi összefogás együtt milyen elképesztő eredményeket hozhat.

Egy új lehetőség a te civil szervezetednek is

A digitális tombola nemcsak a rendezvényeket teszi emlékezetessé – civil szervezetként bármikor használhatod, hogy támogatókat mozgósíts.

Mit jelent ez neked?

  • Saját tombolát indíthatsz akár online vagy bármilyen eseményen.
  • Kreatív felajánlásokat gyűjthetsz támogatói ajándékként.
  • Időt takaríthatsz meg, mert nincs szükség manuális sorsolásra vagy papíralapú jegyek kezelésére.

A Sharity segít automatizálni és egyszerűsíteni az adománygyűjtést – így több időt fordíthatsz arra, ami igazán számít: az ügyedre!

Most rajtad a sor

Ha már régóta keresed azt a könnyen kezelhető és innovatív megoldást, amellyel egyszerre aktivizálhatod a közösségedet, miközben bevételt is generálsz, a Sharity digitális tombolája neked való!

Ne hagyd ki ezt a lehetőséget! Indítsd el a saját tomboládat még ma, és tedd még sikeresebbé a szervezeted adománygyűjtését!

Tudj meg többet itt: 

Sharity digitális tombola