Híresség sztori: Sharon Stone

Az általa megformált szerepek alapján a legkevésbé sem gondolnánk Sharon Stone-ról, hogy a hollywoodi sztárok közül épp ő az egyik legadakozóbb kedvű. Pedig így van. A világ egyik legszexisebb és legvonzóbb színésznőjéről kezdetben azt is nehezen hitték el a mozirajongók, hogy intelligenciájával messze kiemelkedik kollégái közül. A róla kialakított sztereotípiákat akkor törte véglegesen millió apró darabra, amikor jótékonysági akciói is egyre nagyobb nyilvánosságot kaptak.

Az „Elemi ösztön” sztárja az 1995-ös nemzetközi AIDS világnap alkalmából örömmel jelentette be, hogy három éven át ő lesz az amfAR globális kampányainak elnöke. 1998-ban, mandátumának végéhez járva, további évekre kötelezte el magát a szervezet kutatási programjai iránt, azt tűzve ki céljául, hogy addig folytatja rendületlenül a munkáját, ameddig nem dolgoznak ki biztonságos és hatékony oltást a betegség ellen. Ebben a tisztségében mára bejárta a világot, az amfAR eseményeinek pedig személyes megjelenésével emeli fényét. A 2014-es „Cinema Against AIDS” rendezvényen egyetlen este alatt rekordösszeget, 35 millió dollárt gyűjtött. De az ő nevéhez fűződik a Louis Vuitton luxus márka egyik speciális sorozatának elindítása is, amelyet személyesen tervezett és az értékesítése során több mint 3 millió dollárt hozott az AIDS elleni küzdelemben élen járó amfAR számára.

Emberbaráti tevékenysége elismeréséért Sharon Stone számos díjat és kitüntetést kapott az elmúlt évek során. Ezeket szinte felsorolni is nehéz, ám vannak különlegesek is köztük. 2006-ban például Mihail Gorbacsovtól vehette át a Karitatív Világdíjat, a következő évben a Muhammad Aliról elnevezett Humanitárius Díjat, 2013-ban pedig a „Peace Summit Award”-ot személyesen a Dalai Láma őszentsége adta át neki a varsói Nobel-csúcstalálkozón.

Sharon Stone nemcsak a pénzgyűjtésben jár élen, de személyes megjelenéseit, filmjeinek bemutatóit is arra használja fel, hogy a szívügyének számító AIDS-elleni harcot és az amfAR tevékenységét minél közelebb hozza az átlagemberekhez.  A karrierjét modellként kezdő sztár rendkívüli elkötelezettségének persze megvan a személyes oka is. A szervezet munkájában való részvételre barátja és tanára, Roy London halála ösztönözte. A filmes szakember 1993-ban ötven éves korában hunyt el Los Angelesben, AIDS betegségének szövődményeinek következtében. A szomorú esetről és az ezzel kapcsolatos elhatározásáról később így beszélt a színésznő:

„Szerencsésnek érzem magam, hogy életünk során az útjaink keresztezték egymást. Roy a mai napig hiányzik, ami folyamatosan arra emlékeztet, hogy ez a fájdalom cselekvéssé is alakítható, végső soron pedig reményt és életet is hozhat, ha jól és jót teszünk.”

Sharon Stone egyéb humanitárius szervezeteket és kampányokat is segít. A menekültkérdés is a szívügyei közé tartozik. 2016-ban több ismert kollégájával csatlakozott a „Jeans for Refugees” akcióhoz, amelyben Johny Dar a csillagoktól kapott farmernadrágokból készít műalkotásokat, s ezek értékesítésével jutnak adományokhoz. Egyes farmereket elárverezik, másokat pedig kiállításokon mutatják be. De az Elemi ösztönben viselt mitikus ballonkabátja is a jótékonysági ruhagyűjtő akcióban kötött ki.

A koronavírus-járvány sem hagyta szótlanul a harcos sztárt. Instagram videóban mondott köszönetet a Vöröskereszt dolgozóinak azért a fáradhatatlan küzdelemért, amelyet nap mint nap vívnak a betegség elleni harc első vonalában. A szervezet egyenruháját viselő Sharon Stone élő bejelentkezésével arra kérte követőit, hogy a hétköznapi hősök támogatásával segítsenek a világot fenyegető egészségügyi válság legyőzésében.

https://www.instagram.com/tv/B-knDUKJIMx/?utm_source=ig_embed

Oszd meg a cikket