Minden idők legjobb kosárlabdázója, Michael Jordan nemcsak a labdával varázsolt fantasztikusan, de az NBA (az amerikai profi liga) népszerűsítésért is sokat tett világszerte. Air Jordan tehát már játékosként sem elégedett meg azzal, hogy élete csupán az edzésekről és a meccsekről szóljon, fontos volt neki, hogy a pályán kívül is hasznosnak érezhesse magát. Visszavonulása óta se szeri se száma a jótékonysági akcióknak, amelyben személyesen is részt vesz. Teheti, hiszen játékosként a világ legnagyobb cégeinek volt reklámarca, a legjobb szerződéseket kötötte, 2014-ben az NBA történetének első billiárdosa lett. 2,1 billiárd dolláros vagyonával, a negyedik leggazdagabb afroamerikai sztár, Robert F. Smith, David Steward és Oprah Winfrey mögött.
2001 és 2014 között minden évben megrendezte saját golfversenyét, amelyen a celebvilág legnagyobb sztárjai nemcsak azért vettek örömmel részt, hogy a jótékony célokat segítsenek, de azért is, mert egyszerűen sikk volt megjelenni ezen az eseményen. Távol maradni pedig szinte büntetés.
Jordan azonban nemcsak nevét és arcát adja a különböző akciókhoz, de saját vagyonából is szívesen és gyakran áldoz jó célokra. 2006-ban például 5 millió dollárt adományozott egy chicagói ferences rendi középiskolának, majd saját márkája látta el felszereléssel az Habitat for Humanity-t, valamint egy atlantai alapítványt. Utóbbi olyan fiatalokat támogat képességeik kifejlesztésében, akiknek erre egyébként nem lenne lehetőségük.
Az igen népszerű és ismert „Kívánj egyet!” program 2008-ban nevezte ki vezető kívánság nagykövetének, s öt évvel később már a 200. kívánság teljesítésénél tartott. Az egyik legsikeresebb időszakban több mint ötmillió dollárt gyűjtött össze a hátrányos helyzetű gyermekek vágyainak megvalósítására.
2015-ben Jordan pert indított azon szupermarketek ellen, amelyek jogosulatlanul használták a nevét. A vélhetően igen nagy összegű kártérítést azonban nem magának kérte, hanem huszonhárom, különböző chicagói jótékonysági szervezet megsegítésére. 2016-ban egy történelmi múzeum afro-amerikai gyűjteményére szánt ötmillió dollárt.
Négy évvel ezelőtt hétmillió dollárra járult hozzá egy klinika építéséhez Charlotte városában.
„Észak-Karolina többezer lakosának szeretnék segíteni abban, hogy megfelelő egészségügyi ellátásban részesülhessenek” – indokolta a rendkívüli támogatást a korábbi világsztár.
Ha tovább haladunk az évek sorában, 2018-ra is jut adomány, mégpedig 2 millió dollár értékben, amelyet a Firenze elnevezésű hurrikán által megrongált észak-karolinai területek helyreállítására szánt. A városok között volt Wilmington is, ahová Jordan csecsemőként költözött szüleivel. 2019-ben a Dorian hurrikán pusztítását követően is mélyen a zsebébe nyúlt.
A legnagyobb felajánlást azonban egy éve, George Floyd meggyilkolását követően tette. Az Egyesült Államokat elárasztó tüntetéseket követően az általa létrehozott saját márkájával közösen jelentette be, hogy az elkövetkező tíz esztendőben nem kevesebb mint 100 millió dollárral támogatják a faji egyenlőség, a társadalmi igazságosság és az oktatáshoz való jobb hozzáférés lehetőségét.
A felsorolásból is látható, hogy Michael Jordan emberi kvalitásai is nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy a pályán a világ legjobbja lehessen. Pedig egy az Egyesült Államokban készült felmérés szerint, a sport révén hirtelen meggazdagodók, aktív pályafutásukat követően nagyon hamar elveszítik a gyorsan szerzett, mesés vagyonukat. Nem így Ari Jordan, aki nemcsak saját maga miatt sáfárkodik példásan vagyonával, de azért is, hogy minél többet adhasson a rászorulóknak. Első unokájának, Rakeem Michael Christmas Jordan 2019-es születését több mint 30 milliós adománnyal ünnepelte, amellyel az elmúlt évek kedvenc kampányait segítette…