Hírességek adakozása: Bono

10 millió eurót ajánlott fel 2020 áprilisában a U2 együttes a koronavírus elleni harcra Írországban. A dublini rockbanda személyes védőfelszerelésekre szánta az összeget, amelyből végül 40 lélegeztetőgépet, 60 ezer védőszemüveget, 200 ezer maszkot és több mint egymillió egyszerhasználatos kesztyűt vásároltak Kínában. Alig négy hónappal később, augusztus elején, még mindig a COVID19-járvány jegyében, 1,2 millió dollárral segítettek a nehéz helyzetbe került ír könnyűzenészeken. Az összeghez tartozik az a 200 ezer eurói is, amelyet egy adománygyűjtő rendezvényen gyűjtöttek a nyár folyamán.

Az együttes frontembere, Bono, közismerten a világ egyik legadakozóbb híressége, aki nem kevesebb, mint negyvenkét alapítványt támogat rendszeresen. De nemcsak saját, zenészként megszerzett pénzéből jótékonykodik, sok más nemes ügyhöz is bátran adja nevét. 1999. óta küzd minden erejével a harmadik világ tartozásainak elengedéséért. Ennek szellemében hozta három évvel később létre a „DATA” elnevezésű egyesületet, amely a szegénység más formáit is világszerte igyekszik orvosolni. Elkötelezettségét olyannyira elismerik, hogy háromszor is jelölték a Nobel békedíjra, amelyet 2007-ben végül el is nyert.

Bono természetesen a Forbes nagylelkűségi listáján is előkelő helyen szerepel, s a már említett tevékenységén túl szinte minden jótékonysági koncertre igent mond, de emlékezetes a „One in Four Ireland” számára felajánlott 50 ezer dolláros támogatása is. Utóbbi szervezet a gyermekkori szexuális zaklatás túlélői számára nyújt segítséget traumájuk feldolgozásában.

2016 novemberében nagy visszhangot váltott ki, hogy a Glamour magazin híres „Az év asszonya” listáján Bono neve is szerepelt. A szerkesztőség azzal indokolta döntését, hogy az ír zenész élen jár a nők egyenjogúságáért vívott harcban. S bár a U2 frontembere biztos volt benne, hogy nem érdemelte ki ezt a kiváltságot, szerinte a nemek közötti egyenlőségért folytatott küzdelemben csak akkor lehet nyerni, ha férfiak is aktívan részt vesznek benne. Természetesen a hölgyek oldalán. És mennyire igaza van!

Oszd meg a cikket

Képzeld el, hogy egyetlen este alatt több millió forint gyűlik össze egy jó ügy érdekében – mindez úgy, hogy az adományozás szórakoztató és izgalmas élmény is egyben! Pontosan ez történt a JVSZ Companies for the Future Award 2025 Gálán, ahol hatalmas sikert aratott a Sharity első digitális tombolája.

De ez még csak a kezdet…

Mi az a digitális tombola, és hogyan működik?

A digitális tombola egy modern, automatizált jótékonysági sorsolás, amely teljesen online zajlik. Nincs szükség papíralapú jegyekre, manuális sorsolásra vagy készpénzes fizetésre – minden kényelmesen, átláthatóan és gyorsan lebonyolítható egy platformon belül.

A résztvevők tombolajegyeket vásárolhatnak online, a rendszer pedig automatikusan kisorsolja a nyerteseket. A befolyt összeg közvetlenül a támogatott civil szervezethez kerül, biztosítva, hogy a lehető legnagyobb hatást érje el.

A hagyományos tombolákkal ellentétben itt minden digitalizált, így:

  • A résztvevők online vásárolhatták meg tombolajegyeiket – gyorsan, kényelmesen.
  • A sorsolás digitálisan történt, így mindenki valós időben követhette az eseményt.
  • Az összegyűlt pénz közvetlenül egy civil szervezethez került, biztosítva a teljes körű átláthatóságot.

Az eredmény? Közel 2 millió forintnyi támogatás, amely a Völgyzugolyház Alapítvány munkáját segíti – így 7 halmozottan sérült gyermek egy teljes hónapon át megkapja a szükséges fejlesztéseket, ellátást és oktatást.

De nemcsak az összeg volt a lényeg, hanem az érzés is, amit a gála résztvevői átéltek.

„Láttam az alapítvány képviselőinek szemében az örömöt, amikor megtudták, mekkora segítséget kapnak. Ez a tombola nemcsak egy játék volt, hanem valódi lehetőség arra, hogy megváltoztassuk ezeknek a gyerekeknek az életét” – osztotta meg egy résztvevő.

A Sharity digitális tombolája nemcsak egy új technológiai megoldás, hanem egy eszköz arra, hogy valódi hatást érjünk el. Egy esemény, amely megmutatta, hogy az innováció és a közösségi összefogás együtt milyen elképesztő eredményeket hozhat.

Egy új lehetőség a te civil szervezetednek is

A digitális tombola nemcsak a rendezvényeket teszi emlékezetessé – civil szervezetként bármikor használhatod, hogy támogatókat mozgósíts.

Mit jelent ez neked?

  • Saját tombolát indíthatsz akár online vagy bármilyen eseményen.
  • Kreatív felajánlásokat gyűjthetsz támogatói ajándékként.
  • Időt takaríthatsz meg, mert nincs szükség manuális sorsolásra vagy papíralapú jegyek kezelésére.

A Sharity segít automatizálni és egyszerűsíteni az adománygyűjtést – így több időt fordíthatsz arra, ami igazán számít: az ügyedre!

Most rajtad a sor

Ha már régóta keresed azt a könnyen kezelhető és innovatív megoldást, amellyel egyszerre aktivizálhatod a közösségedet, miközben bevételt is generálsz, a Sharity digitális tombolája neked való!

Ne hagyd ki ezt a lehetőséget! Indítsd el a saját tomboládat még ma, és tedd még sikeresebbé a szervezeted adománygyűjtését!

Tudj meg többet itt: 

Sharity digitális tombola