Smart Works

Nem a ruha teszi az embert! Bármennyire is igaz a mondás, a mindennapokban sajnos ennek ellenkezője is érvényes. Egy állásinterjúra érkezve nagyon is fontos, mit visel a pályázó. Sok esetben az első benyomás dönt, amelyben az öltözéknek, a hajviseletnek, a megjelenésnek van a legnagyobb szerepe. De mit tegyenek azok, akik hosszabb ideje vannak munka nélkül, s így esélyük sincs arra, hogy felfrissítsék amúgy is szegényes ruhatárukat?

A Smart Works elnevezésű angol szervezet ezt a visszás helyzetet ismerte fel és tűzte ki céljául, hogy segít azoknak, akik szűkös anyagi helyzetük vagy éppen iskolázatlanságuk miatt akadnak fenn rendszeresen az állásinterjúk szigorú rostáján. Az ötletgazdák célcsoportja pedig a nők lettek, miután a munkaerőpiacon egyébként is számos hátrányos megkülönböztetésben van részük.  Az eredmény magáért beszél. A Smart Works-höz segítségért forduló hölgyek hatvanöt százaléka ma már egy hónapon belül munkát talál.

De mit is kínálnak teljesen ingyen és bérmentve a programban résztvevőknek? Természetesen nemcsak ruhákat, bár mindenképpen arra van a legnagyobb szükségük a jelentkezőknek. A szervezet munkatársai azonban ennél tovább mennek és oktatást is szerveznek a hozzájuk forduló hölgyeknek. Ezeken a tréningeken az állásinterjúkon való sikeres részvételhez kapnak tanácsokat és jól alkalmazható módszereket, miközben az egyéni stílusuk kialakításában is segítséget nyújtanak.

A Smart Works munkatársai között éppen ezért topmenedzserek, igazgatók és HR-szakértők éppúgy találhatóak, mint sminkesek, fodrászok és divattervezők. Tudásukat és tapasztalataikat pedig mindannyian önkéntesként osztják meg a céghez forduló „rászorulókkal”.  Az egyetlen követelmény velük szemben, hogy átérezzék a kliensek helyzetét és szívből tegyék azt, amit tesznek. A klientúrához tartozók ugyanis nemcsak az anyagiak, de gyakran az emberi kapcsolatok terén is támogatásra szorulnak.

„Az önkéntesek hihetetlenül kedvesek és figyelmesek. Évek óta nem volt már részem ennyi jóságban. Egyszeriben embernek éreztem magamat, ráadásul olyan embernek, akit szeretnek.”

Így jellemezte a szervezetnél tett látogatását az egyik nő, aki később sikeresen munkát talált. Pedig korábban hiába járt interjúról interjúra.

A kezdeményezés olyan sikeres lett Nagy Britannia szerte, hogy ma már több mint 350 önkéntessel dolgoznak, és a kiinduló pontnak számító londoni főhadiszállás mellett ma már hat másik angol városban van irodájuk. A fővárosban 2013-ban nyitották meg a második központot, amelyet minden évben egy újabb követett valamelyik nagyvárosban. Ezek a központok mind saját, az adott régióban található támogatókkal és önkéntesekkel dolgoznak, ezáltal is biztosítva az alapötlet életképességét.

A partnercégek, amelyek többnyire a divat- és szépségipar résztvevői, maguk is fontosnak tartják, hogy a nők magabiztosabbak és sikeresebbek legyenek az életben. Az ő gáláns adományaiknak is köszönhető, hogy a Smart Works egyre szélesebb körben tudja ingyenesen támogatni a munkát kereső lányokat és asszonyokat. Eközben a szervezet divatbemutatói és online vásárai, valamint üzletei is egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek, amely a bevételek gyarapodását is jelenti.

A résztvevőknek szánt búcsúcsomagban parfümön, szemceruzán, fülbevalón és egy divatos felsőn kívül egy kedves levél is található, amelyben a csapat jókívánságokkal látja el az állásinterjúra indulót. No és persze mindenképpen visszajelzést kérnek arról, hogy sikerült a nagy akció?

A szervezet legfőbb patrónusa 2019. január óta személyesen Meghan Markle, Harry herceg felesége, aki azt követően is támogatja a Smart Works munkáját, hogy férjével visszavonultak az angol királyi család hivatalos megjelenéseitől. A sussexi hercegné éppen ezért idén is személyesen ír bátorító levelet néhány támogatásra szoruló ügyfélnek, akik számára a kedves sorok talán egy sorsfordító pillanatot is jelentenek.

Video:  https://www.youtube.com/watch?v=NXu1TuKAxQQ

Oszd meg a cikket