A Global citizen sztori

A koronavírus-járvány világszerte rávilágított arra a tényre, hogy a krízishelyzetek a rászorulókat még elesettebbekké teszi. Sőt, az oltások tekintetében a fejlett és a fejlődő országok között feszülő különbségek is mélyülnek. Ezt ismerte fel a „Global Citizen”, amely olyan elkötelezett állampolgárok mozgalma, amely a közösségek hangjának erejével tervezi, hogy 2030-ra világszerte megszünteti a szélsőséges szegénységet. Ambiciózus terv, sőt meglehetősen idealista, ám ennek ellenére egyre nagyobb támogatottsággal bír a fejlődő országok ismertebb személyiségeinek körében.

A nemzetközi érdekképviseleti szervezet idén tavasszal egy világméretű helyreállítási tervet indított, amelynek célja, hogy a COVID-19 járvány valóban mindenki számára véget érjen és ezzel a globális fellendülést segítsék. Az egy esztendőn át tartó kampány és rendezvénysorozat május 9-én a szervezet YouTube csatornáján közvetített jótékonysági koncerttel indult, amely olyan ismert sztárokat vonultatott fel, mint Jennifer Lopez, a Foo Fighters, H.E.R, Eddie Vedder, valamint Selena Gomez, Ben Affleck, vagy Sean Penn.  Az akció célja a járvány megállításán túl, hogy véget vessen az éhségnek, mindenki számára biztosítsa a tanulás lehetőségét, megvédje bolygónkat a klímakatasztrófától és a föld valamennyi lakója számára egyenlő jogokat biztosítson.

Az első lépés azonban mindenképpen a koronavírus-járványhoz köthető, a szervezet ezért valamennyi fejlődő ország kormányát arra hívja fel, hogy oltások biztosításával segítse a szegényebb régiók védekezését. Horvátország, Franciaország, Portugália és Spanyolország már igennel felelt a kérésre, és segítségükkel 9 millió vakcinát különítettek el erre a célra az európai összefogás nevében.

„A vírus bárhol is kap újból erőre, az mindenki számára veszélyes lesz, ezért az a célunk, hogy egyesítsük a világ vezetőit, művészeit, filantrópjait, valamint az üzleti élet befolyásos személyiségeit a COVID-19 legyőzése, majd pedig az igazságosabb újraindítás szellemében” – nyilatkozta a kezdeményezéssel kapcsolatban Hugh Evans, a Global Citizen alapítója és vezérigazgatója. A szervezet azonban a számtalan támogató ellenére is kevés lenne önmagában, ezért a WHO által elindított ACT-Accelerator programmal is együttműködik, amely a COVID-19 tesztek, kezelések és oltások fejlesztésével és annak igazságos elosztásával kívánja úrrá lenni a helyzeten. Ehhez azonban pénz kell, nem is kevés, a szervezők szerint ugyanis még mindig több mint 22 milliárd dollárra van szükség ahhoz, hogy legalább 2 milliárd adag oltás, valamint az orvosi beavatkozásokhoz szükséges eszközök a legszegényebb országok számára is elérhetőek legyenek 2021 végéig. A Global Citizen éppen ezért arra is felszólítja a gazdag országokat, hogy a felesleges adagokat minél előbb ajánlják fel a rászorulóknak.

Az oltás és az orvosi kezelések azonban csak egy része a problémának, a szervezet szerint ugyanis a járvány közvetlen következményeként az éhezők szám is megduplázódott, ezért az élelemiszer-pazarlás ellen is határozottan felemeli hangját. De hasonló a helyzet az oktatás terén is, a pandémia csak súlyosbította azon régiókban az iskolába járást, ahol eddig sem volt könnyű feladat annak megoldása. Szegénysorú gyermekek milliói szorultak ki teljesen a rendszerből, mivel az otthonukból lehetetlen az online órákba bekapcsolódni. Ennek megoldására is a kormányok, a jólmenő cégek és az adományozásra hajlandó polgárok segítségét kéri a Global Citizen mozgalom.

A nyitókoncerten ugyan személyesen nem vettek részt, ám a februárban meghirdetett program támogatói közé tartozik Billie Eilish, a Coldplay, Hugh Jackman, Idris &Sabrina Elba, a Jonas Brothers, Miley Cyrus, vagy a SuperM is, a politikusok és kormányfők sorát nem is említve.

A kampány következő állomása szeptember 25-én egy újabb élőadás lesz, amelybe a világ minden tájáról kapcsolódnak majd be a támogatók és a résztvevők. Egy hónappal később, október 30-án és 31-én pedig Rómában, a G20 csúcstalálkozón mutatják be a világ vezetői előtt ambiciózus tervüket. Ám addig is hangsúlyozzák a világ polgárainak erejét, akik az akció támogatásával, bárhol is éljenek a földön, hatékonyan hozzájárulhatnak ahhoz, hogy a döntéshozók meghallják hangjukat.

A kampányindító Global Citizen VAX élőadásának felvételét, amelyen Jennifer Lopez édesanyjával is énekel itt tekinthetik meg: https://www.globalcitizen.org/fr/media/vaxlive/

Oszd meg a cikket

Képzeld el, hogy egyetlen este alatt több millió forint gyűlik össze egy jó ügy érdekében – mindez úgy, hogy az adományozás szórakoztató és izgalmas élmény is egyben! Pontosan ez történt a JVSZ Companies for the Future Award 2025 Gálán, ahol hatalmas sikert aratott a Sharity első digitális tombolája.

De ez még csak a kezdet…

Mi az a digitális tombola, és hogyan működik?

A digitális tombola egy modern, automatizált jótékonysági sorsolás, amely teljesen online zajlik. Nincs szükség papíralapú jegyekre, manuális sorsolásra vagy készpénzes fizetésre – minden kényelmesen, átláthatóan és gyorsan lebonyolítható egy platformon belül.

A résztvevők tombolajegyeket vásárolhatnak online, a rendszer pedig automatikusan kisorsolja a nyerteseket. A befolyt összeg közvetlenül a támogatott civil szervezethez kerül, biztosítva, hogy a lehető legnagyobb hatást érje el.

A hagyományos tombolákkal ellentétben itt minden digitalizált, így:

  • A résztvevők online vásárolhatták meg tombolajegyeiket – gyorsan, kényelmesen.
  • A sorsolás digitálisan történt, így mindenki valós időben követhette az eseményt.
  • Az összegyűlt pénz közvetlenül egy civil szervezethez került, biztosítva a teljes körű átláthatóságot.

Az eredmény? Közel 2 millió forintnyi támogatás, amely a Völgyzugolyház Alapítvány munkáját segíti – így 7 halmozottan sérült gyermek egy teljes hónapon át megkapja a szükséges fejlesztéseket, ellátást és oktatást.

De nemcsak az összeg volt a lényeg, hanem az érzés is, amit a gála résztvevői átéltek.

„Láttam az alapítvány képviselőinek szemében az örömöt, amikor megtudták, mekkora segítséget kapnak. Ez a tombola nemcsak egy játék volt, hanem valódi lehetőség arra, hogy megváltoztassuk ezeknek a gyerekeknek az életét” – osztotta meg egy résztvevő.

A Sharity digitális tombolája nemcsak egy új technológiai megoldás, hanem egy eszköz arra, hogy valódi hatást érjünk el. Egy esemény, amely megmutatta, hogy az innováció és a közösségi összefogás együtt milyen elképesztő eredményeket hozhat.

Egy új lehetőség a te civil szervezetednek is

A digitális tombola nemcsak a rendezvényeket teszi emlékezetessé – civil szervezetként bármikor használhatod, hogy támogatókat mozgósíts.

Mit jelent ez neked?

  • Saját tombolát indíthatsz akár online vagy bármilyen eseményen.
  • Kreatív felajánlásokat gyűjthetsz támogatói ajándékként.
  • Időt takaríthatsz meg, mert nincs szükség manuális sorsolásra vagy papíralapú jegyek kezelésére.

A Sharity segít automatizálni és egyszerűsíteni az adománygyűjtést – így több időt fordíthatsz arra, ami igazán számít: az ügyedre!

Most rajtad a sor

Ha már régóta keresed azt a könnyen kezelhető és innovatív megoldást, amellyel egyszerre aktivizálhatod a közösségedet, miközben bevételt is generálsz, a Sharity digitális tombolája neked való!

Ne hagyd ki ezt a lehetőséget! Indítsd el a saját tomboládat még ma, és tedd még sikeresebbé a szervezeted adománygyűjtését!

Tudj meg többet itt: 

Sharity digitális tombola