Két évvel azután, hogy 2018 januárjában a legendás zeneszerző és énekes, Neil Diamond bejelentette, orvosai kezdődő Parkinson-kórt állapítottak meg nála s ezért azonnal lemondja koncertturnéját, a világszerte ismert „Sweet Caroline” című dal előadója és szerzője ismét színpadra állt. A kivételes eseményre 2020 márciusában, Los Angelesben került sor, mégpedig a „Tartsuk életben az emlékezetet” szervezet 24. éves gálájának keretében, amelyet egyszerűen csak a „Szeretet ereje gálának” neveznek. A 79 éves sztár fellépése természetesen egyáltalán nem a véletlen műve, és nem csupán kolosszális életműve indokolja, de sajnos, betegsége is. Még akkor is, ha többször hangsúlyozta, a mai napig nem hagyta abba az írást, és a dalai rögzítését, csupán a világkörüli turnékat kellett programjából törölnie gyengélkedése miatt.
Az agyi betegséggel foglalkozó nevadai klinika kutatásait támogató alapítvány eseményeinek csúcspontját minden esztendőben a „Szeretet ereje gálák” jelentik. A különleges estén felvonuló sztárok nemcsak adományokat gyűjtenek a szervezet missziójának folytatásához, de segítenek a lakosság egyre nagyobb részét érintő kegyetlen kór szélesebb körű megismertetésében is. Az évek során olyan hírességek léptek ennek kapcsán színpadra, mint Andrea Bocelli, Michael Bublé, Bono, Celin Dion, Jon Bon Jovi, John Legend, Ricky Martin, Lionel Richie vagy Stevie Wonder. A 2012-es „partin” ünnepelte 70. születésnapját, a legendás bokszoló, Muhammad Ali, akiről 1984-ben derült ki, hogy őt sem kerülte el a rettegett betegség, vagyis a Parkinson-kór. A római olimpia bajnoka, tizenkét évvel később, 1996-ban az atlantai ötkarikás játékok lángjának meggyújtása révén került ismét a reflektorfénybe, s vele együtt betegsége is.
„Az Egyesült Államokban kevesebb mint egy percenként megállapítják valakiről, hogy Alzheimer-kóros. Gyógymódot azonban még nem találtak rá − olvasható a kegyetlen de őszinte mondat az alapítvány honlapján, amely arra kéri támogatóit, hogy segítsék őket a neurológiai probléma orvosi megoldásának megtalálásában. − Tartsuk életben az emlékeket, hogy az agy eme súlyos betegsége minél előbb csak egy távoli emlékké váljon!”
Ám addig, a jelenlegi páciensek életét kívánják lehetőségeikhez mérten megkönnyíteni. Minden 200 dolláros adomány három művészetterápiás foglalkozás biztosítását jelenti, miközben lankadatlanul támogatják a klinikai kísérleteket, és a betegség gyökereit kutató orvosi konferenciák megszervezését. Akik pedig nem pénzzel, hanem szabadidejükkel kívánják segíteni az alapítvány munkáját, azokat önkéntesként fogadják, természetesen a legnagyobb örömmel.